מערכת לניהול הסעות – מערכת חכמה יעילה במניעת תאונות דרכים

הגורמים להיווצרות עומסי תנועה הם רבים ומגוונים: עבודות כביש, עבודות הרכבת הקלה, חסימת דרכים, מעקבים של המשטרה, תאונות או אפילו גשמים. נראה כי אין מנוס מכך, לא משנה באיזה שעה ביום תצאו מהבית לעבודה או להיפך – תמצאו את עצמכם בפקק. מעבר לנזקים אקולוגיים וכלכליים הנגרמים כתוצאה מעומסי התנועה, הם גם מהווים קרקע פורייה לתאונות דרכים.

פקקים מעלים את הסיכוי לתאונות 

תחשבו על זה, אתם יוצאים מביתכם למקום העבודה, אתם ועוד מיליוני נהגים כמותכם, מזדחלים לכם בפקק שנמשך לאורך קילומטרים רבים ומאריך את שהותכם על הכביש בצורה ניכרת. מרבית הדרך נמצאים במצב סטטי, דבר שעשוי להשפיע במידה ניכרת על מד העייפות וסף הריכוז שלכם, כך עולה הסיכוי לעשות טעויות שיכולות להיגמר בטרגדיה.

עומסי התנועה מקשים גם בכל הקשור בתמרון בנהיגה, בין אם זה מעבר בין נתיבים שהופך מאתגר בשל הצפיפות הרבה, או לחילופין הסיכוי לפגוע בכלי רכב מלפנים או מאחור בשל שמירת המרחק שהופכת לבעייתית יותר כשעומדים יחד בפקק.

במיוחד כשלוקחים בחשבון את כמות המכוניות שנמצאת בדרכים מדי יום בשעות העומס של הבוקר או אחר הצהריים, כמות הרכבים הממוצעת למשפחה והרכבים החדשים שעולים לכבישים בכל רגע נתון, שמספרן הולך וגדל משנה לשנה, מרקיע שחקים ושובר שיאים. ככל שיש יותר מכוניות שחולקות נתיב, סמטה או רחוב, הסיכוי להיווצרות תאונה עולה משמעותית.

אך בגלל שנראה כי הדרכים המוכרות הן הדרכים הבלעדיות שניתן לנהוג בהן לעבודה, זו האופציה היחידה לעבור מעיר לעיר – אתם ממשיכים לנסוע באותו מחלף עמוס, אותה צומת גדושה, אותו כביש מהיר שכבר מזמן לא כך ומסתכנים כל פעם מחדש מבלי להיות מודעים לכך.

מערכת לניהול הסעות – לנהוג אחרת

לאורך השנים הוצעו פתרונות רבים למלחמה בתאונות הדרכים: התקנת מצלמות בטיחות, שדרוג התשתיות, הגברת האכיפה – כל אלו בהחלט חשובים ואפקטיביים, אך יש פתרון נוסף, פשוט שנמצא ממש מתחת לאף: תחבורה חכמה, שמתבססת על ייעול, שכלול, הפקת המיטב מהדרכים הקיימות. שירותים כמו RYDE תורמים במניעת תאונות דרכים באמצעות חישוב מסלולים אלטרנטיביים, מהירים וחסכוניים יותר בזמן אמת, בהתחשבות בתנאי השטח והנהגת מודל נסיעה שיתופית.

זה נעשה באמצעות שקלול פרמטרים כמו: מספר הרכבים הכולל בנתיב הנבחר או מזג האוויר, שאיתם ניתן לעקוף את פקקי התנועה של שעות העומס ולחמוק מפוטנציאל לתאונה כתוצאה מצפיפות מוגברת. כמו כן, המערכת החכמה מקצה רכב לשינוע עובדים בעלי מכנה משותף כמו אזור מגורים, שעות עבודה או תחומי התמחות – כך פוחת מספר הרכבים בכבישים, מתאפשרת זרימה חלקה של התנועה ולנהגים יש יותר חופש פעולה ותמרון. לקריאה נוספת, תכנון מסלול נסיעה לפי כתובות.

מערכת התחבורה החכמה של RYDE מאפשרת שקיפות מלאה בכל הנוגע למערך הסעות העובדים של הארגון. היא מתעדת את הרכבים כשהם נוסעים בזמן אמת למקום העבודה, את המסלול המתוכנן לצד זה שנעשה בפועל, כך ניתן לראות כמה זמן ארכה הנסיעה, את מהירויות כלי הרכב של הארגון, ולהיערך למצבים לא צפויים בקלות ויעילות, בלחיצת כפתור: אם למשל כמה עובדים עומדים להיכנס לצומת סואנת ומסוכנת או צוואר בקבוק, ניתן לשנות את המסלול באותו רגע ולמצוא להם דרכים חלופיות, וכך לסייע במניעת התאונה הבאה.

מאמרים נוספים שכדאי לכם לקרוא:

אהבתם את הכתבה? נשמח שתשתפו LinkdIn