רכב שיתופי – כל מה שצריך וכדאי לדעת

בשנים האחרונות ניתן לראות כיצד הרכב השיתופי הופך אלטרנטיבה ראויה לרכב הפרטי, בשל היתרונות שהוא מציע למשתמשיו,לרבות: זמינות, חווית נסיעה טכנולוגיות וחדשנית, קיצור זמני נסיעה, חיסכון בהוצאות הרכב. אי לכך, מספר העסקים, חברות וארגונים במשק שמאמצים פתרונות תחבורה חכמה ושיתופית להסעות עובדים הולך וגדל. באופן הזה, הם מציעים לעובדיהם חווית נסיעה נוחה ויעילה, תנאי העסקה טובים יותר, ואיזון מיטבי בין חיי העבודה לחיים הפרטיים.    

רכב שיתופי – על קצה המזלג

רכב שיתופי הוא קונספט שהחל את דרכו בשנות ה-40 של המאה הקודמת בארצות הברית, כאמצעי לחיסכון בדלק בתקופת מלחמת העולם השנייה. הוא שב לתודעה בשנות ה-70, בעקבות משבר האנרגיה העולמי. והיום, הרכב השיתופי זכה לאהדה מחודשת בזכות 3 מגמות שהתרחשו בעשור הראשון של המאה ה-21: 

 • המודעות ההולכת וגוברת למשבר האקלים – השפעת ענף התחבורה על התחממות כדור הארץ, והניסיון לצמצם את פליטת גזי החממה, באמצעות הפחתת כמות כלי הרכב על הכבישים
 • עליית מחירי הנפט ובעקבותם מחירי הדלק – המשאב שעולם התחבורה נשען עליו במשך עשורים רבים כדי לתפקד.
 • הטלפונים החכמים והרשתות החברתיות – שהובילו לפיתוח אפליקציות ושלל פלטפורמות אונליין, באמצעותן ניתן היום להזמין שירותי הסעות בלחיצת כפתור.   

מערכת אופטימיזציה לניהול הסעות עובדים

מודל התחבורה השיתופית של RYDE פועל באופן הבא – אנו מתקינים בארגון שלכם מערכת תכנון נסיעות איכותית וחדשנית, שבאמצעותה תוכלו לפקח על מערך ההיסעים של הארגון שלכם, מהמשרד של מנהל ההיסעים וגם דרך הסמארטפון בעזרת אפליקציית RYDE PASSENGER. באופן הזה, תהפכו את צי הרכב שלכם לשיתופי ותנהלו ביעילות ובקלות רבה יותר, את מכלול היבטיו. 

במידה ואתם זקוקים לשאטלים לנתבג לצורך ביצוע הסעות לשדה התעופה לפגישת עסקים מעבר לים, או לצורך ארגון הסעה לאולם אירועים מחוץ לעיר לערב גיבוש לעובדי החברה, אנחנו ב-RYDE נסייע לכם לאתר חברת שירותי הסעות במרכז, בצפון, בדרום ובכל אזור בארץ, בהתאם למיקומכם.

רכב שיתופי – שירותי הסעות בלחיצת כפתור

את המערכת החכמה שלנו ניתן להגדיר כך שתתאים למדיניות, תרבות העבודה והצרכים הייחודיים של הארגון, ולנצח על צי הרכב – הן הרכבים הקיימים במערך הארגון והן הרכבים שאתם שוכרים ממקור חיצוני לביצוע הסעות מיוחדות. בעזרתה ניתן לקבל גישה למידע מדויק אודות מערך ההיסעים בזמן אמת, ולבצע פעולות המשפיעות על הנסיעה המתוכננת בלחיצת כפתור קטנה ופשוטה, כגון: 

 1. להחליט בכמה רכבים להשתמש לביצוע הנסיעה
 2. לבדוק את מהירויות כלי הרכב במהלך הנסיעה
 3. לעקוב אחר מסלול הנסיעה של הרכבים ולראות היכן הם ברגע נתון
 4. לבחון את כמויות הדלק במיכל 
 5. להעריך את משך הנסיעה 
 6. לבדוק האם הרכבים ששלחתם לדרך הגיעו ליעדם בשעה המדויקת, מוקדם או מאוחר יותר ולראות בזמן אמת את הסיבות לכך. 
 7. לשבץ עובדים לנסיעות ולחלק אותם לרכבים – במערכת שלנו תוכלו להזין את פרטי עובדי החברה שיוצאים לנסיעות, ולשנות אותה בהתאם לצרכי המערכת. כמו כן תוכלו לבחור אילו עובדים לצוות לכל כלי רכב שמבצע נסיעה, ולאחד את כל העובדים שגרים באותו אזור, את כל העובדים שמבצעים את אותו תפקיד במחלקות שונות, או להקצות רכב למחלקה ספציפית.
 8. להזמין הסעות עד שבוע קדימה.
 9. לשנות את הפרמטרים של הנסיעה – תוכלו לערוך את פרטי הנסיעה בכל עת, כמות העובדים המשתתפים בנסיעה, כמות כלי הרכב, במידה ויש כמה רכבים שמבצעים את הנסיעה ניתן להעביר עובדים מרכב אחד לאחר, להקדים או לדחות את מועד הנסיעה המתוכננת ועוד. 

תכנון מסלול נסיעה דינמי ואינטראקטיבי

היתרון הגדול ביותר במעבר לתחבורה שיתופית וחכמה הוא האפשרות לתכנן מסלולים חכמים ואינטראקטיביים, שמתגברים על אתגרי הדרך השונים ומסייעים בקיצור זמני הנסיעה והקטנת צריכת הדלק – פרמטרים שלהם יש השלכות כלכליות וסביבתיות מהותיות.

מערכת האופטימיזציה שלנו מקימה גדר גיאוגרפית סביב האזורים בהם מתבצעות הנסיעות הקבועות של הארגון, ומאפשרת תכנון מסלולים חכמים במסגרת גבולות הגזרה הנתונים. היא בונה סדרת מסלולים שמתעדכנים ומשתנים מדי יום, בהתחשב בפרמטרים שעלולים להיות גורם מעכב – משתמשי הדרך, מזג אוויר, מצב הכביש. 

כך מנהל ההיסעים יכול לבחור מסלול חכם (מבין מגוון רחב של אופציות מותאמות אישית), שאליו ינתב את הרכבים בהסעה הקרובה. יתרה מזאת, הוא יכול לראות את מסלול הנסיעה ואת תנאי הדרך ברגע נתון ולהחליט האם יהיה נכון יותר לנתב את הרכבים לדרך חלופית או להשאיר אותם במסלול המתוכנן. ניתן לבחור לבצע את הנסיעה במסלול ישיר, מסלול רב נקודתי שעובר בכמה תחנת עצירה בדרך כדי לאסוף או להוריד עובדים בהסעה, או מסלול נסיעה לפי כתובות.

רכב שיתופי – סיכום

הרכב השיתופי מהווה אמצעי חשוב לביצוע נסיעות בצורה חכמה וחסכונית. אנחנו ב-RYDE מקדמים מודל תחבורה חכמה ושיתופית המאפשר לעסקים, חברות וארגונים במשק להפוך את צי הרכב הקיים לשיתופי – וכך לחסוך עד 30% מעלויות המערך ולספק לעובדיהם פתרון ניידות פשוט ויעיל למכלול הנסיעות השגרתיות. 

מעל 200 ארגונים בתעשייה המקומית כבר הצטרפו לשורות המהפכה, בניהם קוקה קולה, תנובה, בית החולים שיבא. כעת גם אתם יכולים להפוך את מערך ההיסעים שלכם לאינטראקטיבי ונוח לתפעול לחסוך בהוצאות המערך, לתרום לשמירה על איכות הסביבה, ולהעצים את תחושת השייכות והנאמנות של העובדים לארגון.

שאלות ותשובות בנושא פתרונות תחבורה שיתופית חכמה ב-RYDE

אתם מספקים רכבים לחברות וארגונים?

אנחנו לא מספקים לחברות וארגונים רכבים לביצוע ההסעות אלא שאנחנו עוזרים להם להפוך את צי הרכב שלהם לשיתופי, בהתאם לצרכיהם הייחודיים. יחד עם זאת, אנו מקשרים את החברות והארגונים לחברות הסעות איכותיות ומהימנות. 

בזכות המערכת מנהל ההיסעים, אתם כמנהלי הארגון מקבלים גישה למידע אודות מסלולי נסיעה, מצבם התחזוקתי של כלי הרכב במערך, זמני ההסעות הקרובות, ועוד שלל נתונים חשובים שניתן לתרגם לדוחות מפורטים ומדויקים ולשלוח בקלות לגורם האחראי על ההסעה – בין אם זה מנהל ההיסעים או חברת ההסעות

כיצד מזמינים הסעות ב-RYDE? 

תחילה יהיה עליכם להטמיע את המערכת בארגון שלכם – נציג מטעמינו יגיע ויקיים פגישת תיאום ציפיות על מנת להתאים את המערכת לתרבות העבודה ושגרת הנסיעות של הארגון שלכם באופן מדויק, תוך 3 שבועות פחות או יותר, המערכת תהיה מוכנה לשימוש. את מערך ההיסעים ניתן לנהל הן במחשבי הארגון במסגרת שעות העבודה במשרד, והן באפליקציה שלנו, RYDE PASSENGER, מכל מקום בכל זמן. 

כדי להשתמש באפליקציה עליכם להזין את מספר הטלפון, קוד אימות, להגדיר את הכתובות של נקודת המוצא והיעד, ולבחור מועד מתאים לנסיעה. בנוסף תוכלו לבדוק את היסטוריית הנסיעות שלכם ולערוך את פרטי הנסיעה בכל עת בלחיצת כפתור. 

כיצד מערכת האופטימיזציה של RYDE תורמת לשמירה על איכות הסביבה?

בשימוש במערכת האופטימיזציה שלנו, ניתן לשבץ עובדים לרכבים בלחיצת כפתור קטנה, לאכלס עד 70% מתפוסת הרכבים. משמע, במקום שכל אדם או שניים יחלקו רכב אחד, יושבים מספר אנשים בהסעה ומקטינים את כמות כלי הרכב הנדרשים לביצוע המשימה, וכתוצאה מכך את הגזים הרעילים שעולים לאטמוספירה. בכל שנה כ-3 מיליון הסעות משותפות מטעם RYDE יוצאות לדרך, מפחיתות את גזי החממה בכ-5,500 טון.  

אהבתם את הכתבה? נשמח שתשתפו LinkdIn