חברות הייטק מטמיעות מערכת תחבורה חכמה בארגון ותורמים רבות לרווחת עובדיהם

חברות הייטק מספקות לעובדים שלהם תנאים מיטביים שיסייעו להם למלא את תפקידם בצורה אופטימלית: עיצוב החללים עצמם – האסתטיקה שלהם, סביבת עבודה אינטראקטיבית ונעימה, קיום אירועי חברה מושקעים, גישה לנשנושים ומטעמים במשרד, שירותי הסעות עובדים, עבודה עם ציוד טכנולוגי חדשני, או אפילו הצבת חדרי כושר בסמוך למשרד. אך בשנה וחצי האחרונות חברות רבות החלו להבין כי הפינוק הגדול מכולם הוא גישה נוחה למקום העבודה, ולכן החלו לכונן רפורמה במערך ההיסעים על מנת לאפשר לעובדים פשוט ליהנות מהדרך.

 ניקוי ראש והשלמת פערים בתפקיד

מערכת האופטימיזציה החדשנית של RYDE מייעלת את צי הרכב של הארגון ולמעשה מספקת לעובדי חברת ההייטק איכות חיים ופריווילגיה של ממש – נסיעה חלקה, ורצופה למקום העבודה, ללא הפרעות, ללא תשישות מצטברת. העובדים יכולים לנצל את הנסיעה ברכב השיתופי למכלול פעילויות ניקוי ראש לקראת היום החדש: האזנה למוזיקה, גלישה ברשתות החברתיות, שיחה עם קולגה.

כמו כן, במהלך הנסיעה הם יכולים להתעסק בענייני עבודה ולהשלים משימות שהצטברו בשוטף ולא הספיקו להגיע אליהם עד לאותו רגע: לענות למייל חשוב, לעשות גימורים אחרונים לדו"ח או מסמך רגע לפני הגשתו ללקוח או למנהל, להתחיל פרוייקט חדש, לקבוע פגישה, כך הם יכולים להפחית את העומסים בעבודה, להגיע למשרד מבלי שיחכו להם שאריות מימים קודמים ולמעשה להיות פרודוקטיביים יותר בטווח הארוך.

יצירת סדר יום קבוע

כאשר נאלצים להסתמך על הרכב הפרטי, אין לדעת מה יקרה בדרך, אין חוקים, אין יציבות. יש ימים בהם מגיעים בזמן סביר למשרד או ממנו הביתה בסוף היום, ויש ימים שבהם מתגלגלים בפקק שנמשך לאורך קילומטרים רבים, ומגיעים לעבודה תשושים, חסרי מוטיבציה. עם המערכת של RYDE ניתן לצפות תרחישים שונים מראש בקלות ולהתחמק מהם באלגנטיות.

בהתאם לזאת, ניתן לשבץ במערכת עובדים בעלי מאפיינים משותפים שיסעו ביחד למקום העבודה או ממנו חזרה לביתם, ולהגדיר זמנים קבועים בהם רכבים יגיעו לאסוף אותם, ויסיעו אותם במסלולים חכמים ודינאמיים. כשהעובדים יודעים מראש שיש רכב שאוסף אותם בזמן נתון, הם נהנים משגרה מתוכננת ומדויקת, ומגיעים לעבודה באופן מסודר, עם הרגשה טובה, שבסופו של דבר משפיעה גם על התפקוד המקצועי שלהם.

פתרון למצוקת החניה בקמפוסים

חברות כדוגמת גוגל או מייקרוסופט גדלות בקצב מסחרר, מקימות עוד מחלקות, עוד מבנים כדי לאכלס עוד עובדים אך עדיין בונות מעט חניות שלא מספיקות לכולם. כתוצאה מכך, עובדים רבים צריכים לבזבז זמן יקר, ודלק בחיפוש אחר מקום להניח בו את הרכב, מה שיצר מצוקה של ממש והופך את ההגעה לעבודה למאתגרת ולא נוחה.

אך כאשר חברה מאמצת לחיקה שירותי תחבורה שיתופית חכמה, היא פותרת את הסוגיה המורכבת שכן מקצה רכב אחד למספר עובדים בכל נסיעה, כך שמספר הרכבים שמגיע בפועל לקמפוס קטן משמעותית, ולכן מתפנים יותר מקומות במתחם החניה של החברה והעובדים נהנים מחניות זמינות.

פיתוח קשרים חברתיים ועסקיים

הרכב השיתופי הוא קרקע פורייה ליצירת קשרים חברתיים חדשים עם עובדים אחרים שלא היו נתקלים בהם בנסיבות אחרות. כמו כן, הנסיעה היא הזדמנות להעלות רעיונות יחד עם עובדים מתחומי עיסוק שונים בחברה, לערוך איתם סיעורי מוחות, לחלוק תובנות ואולי לכונן שותפות עסקית מעניינת שביכולתה להניב תוצאות מפתיעות שיתרמו לארגון רבות, יסייעו לו לגדול ולהתפתח לכיוונים חדשים.

כ-200 חברות וארגונים גדולים בארץ הבינו שמקום עבודה נגיש להגעה לא צריך להיות פריווילגיה ששמורה רק לאלו שגרים בקרבתו, אלא זכות בסיסית, דיפולטיבית. לכן הטמיעו את מערכת התחבורה החכמה של RYDE, שיכללו את מערך ההיסעים שלהם וכך הפכו את שגרת העבודה לפשוטה, מסודרת, אינטראקטיבית עבור המנהלים והעובדים גם יחד, כך שהם מגיעים בכל בוקר עם חיוך.

 

אהבתם את הכתבה? נשמח שתשתפו LinkdIn