הסעות עובדים בחורף: תכנון מסלולים בעונת הגשמים

החורף נותן את אותותיו על עולם החי, הצומח, ועל הכבישים בארץ ובעולם. הוא הופך אותם לחלקלקים וצפופים במיוחד. כמו כן, המשקעים השונים: גשם, ברד, ובאזורים מסוימים בארץ – שלג, מצמצמים את שדה הראיה של הנהגים, גורמים לשינויים בכבישים ובמסלולים ועלולים להוביל לטרגדיות בדרכים. על כן הנסיעה למקום העבודה וממנו חזרה הביתה, ביום חורפי, היא מאתגרת מהרגיל ודורשת מציאת פתרון הולם.

הסעות עובדים בחורף: מבול של מכשולים בדרכים

מזג האוויר החורפי והשלכותיו על הסביבה ועל התשתיות הופך את ההתנהלות בשגרה למאתגרת במיוחד. כך פעולות פשוטות כמו: קניית מצרכים בסופר הקרוב או התארגנות לקראת יציאה מהבית הופכות למייגעות ומתישות.

הדבר נכון במיוחד עבור סיטואציות המצריכות התניידות ברכב, שכן הכבישים בתקופה זו של השנה נוטים להיות עמוסים, חלקים, ויש הרבה יותר חסימות דרכים ונתיבים בגלל גורמים כמו הצפות או נפילה של עץ או עמוד חשמל על גבי הכביש או בסמוך אליו, כתוצאה מרוחות עזות או סופת ברקים.

חשוב לציין כי בחורף הרכב חשוף לנזקים רבים יותר, לדוגמה: שחיקת המערכות השונות עקב חדירת מי גשמים לחלקים הפנימיים, עליית הסיכוי להשתתפות בתאונה כתוצאה משדה ראיה מוגבל בעת נהיגה ברגע נתון בשל היקלעות לגשמים כבדים, ברד או שלג.

בהתאם לזאת, גם אם מקום העבודה קרוב יחסית לסביבת המגורים – ממוקם בעיר סמוכה או אפילו בקצה השני של אותה עיר, הנסיעה יכולה להתארך בצורה מהותית וכך להקשות על העובדים להגיע בזמן ולבצע את עבודתם בצורה מיטבית. בנוסף, נסיעות במסגרת שגרת העבודה או התפקיד, כגון: נסיעות עסקיות או נסיעות לאירוע חברה עם כל המחלקה – הופכות לאתגר של ממש במזג האוויר הסגרירי.

נסיעה בטוחה ומהנה – במיוחד בעונה הקרה

גם בחורף תוכלו לנווט ליעדכם בקלות וביעילות, למצוא את האלטרנטיבות הפשוטות והנוחות לנסוע בהן – בעזרת מערכת התחבורה החכמה של RYDE. מדובר בפלטפורמה חדשנית שביכולתה לחולל מהפכה של ממש במערך הסעות העובדים בארגון, ולסייע לעובדים להתגבר על המכשולים הרבים שהעונה הקרה מציבה להם בדרכים. כמו כן, כשהארגון עובר למודל תחבורה שיתופית, הוא חוסך כ-30% מהוצאות צי הרכב ומצמצם את זיהום האוויר בצורה משמעותית.

בעזרת האלגוריתם במערכת ניתן לצוות עובדים לרכבים בהתבסס על מכנה משותף או יעד משותף, לתחום בגדר גיאוגרפית אזורים שנוסעים בהם בקביעות במסגרת העבודה, ולפקח על רכבי הארגון בעודם בדרכים, לעקוב אחר משתנים כמו: מהירות, כמות הנוסעים, משך הנסיעה בפועל לצד הזמן המשוער.

בנוסף, היא מסייעת בתכנון מסלולי נסיעה דינמיים בהתבסס על מאפייני השטח הנתונים במקטע נבחר ומאפשרת לשנות אותם בזמן אמת במידת הצורך, אם למשל יש אזור שתכננתם לנסוע בו ואתם מגלים שמתקרבת אליו סופה, ניתן לשנות את המסלול בקלות ומהירות. כך תוכלו להתגבר על עומסים, מזג אוויר סגרירי וכן לתכנן את הנסיעה בטווח שעות שבהן יש הפוגה בגשמים.

מה גם שאם תרצו לתכנן מסלולי נסיעה מרובי יעדים, הדורשים איסוף של כמה עובדים שגרים בקרבת מקום או בעלי אותו תפקיד לאירוע חברה, לפגישת עסקים או לנמל התעופה – ניתן להגדיר במערכת את הפרופילים של העובדים ולבנות את מסלול הנסיעה לפי כתובות המגורים שלהם וכך למצוא את האפשרויות המתאימות ביותר, ולהפיק את המיטב מהנסיעה, גם בעונה הקרה.

אנחנו ב-RYDE מכוננים מהפכה של ממש בתחום התחבורה בישראל; באמצעות שירות מקצועי, אדיב, ניסיון רב שנים וטכנולוגיה חדשנית, אשר מתאימה באופן מדויק לצרכים והשימושים של כל ארגון. חברות רבות בארץ כבר מפיקות את התועלת המקסימלית ממערך ההיסעים. וגם אתם יכולים לעזור לעובדים שלכם ליהנות מנסיעות בטוחות ונעימות בחורף, כל שעליכם לעשות הוא לדבר איתנו, ואנו נשוב אליכם בהקדם עם תכנית פעולה.

אהבתם את הכתבה? נשמח שתשתפו LinkdIn